Podział majątku to temat, który nierzadko wywołuje wiele pytań, emocji i stresu. Od rozwiązania tej sprawy może zalezeć nie tylko Twoje obecne, ale i przyszłe bezpieczeństwo finansowe. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się do niego przygotować, a wspracie adwokata może okazać się niezbędne, zwłaszcza gdy nie możesz dojść do porozumienia z byłym małżonkiem. Jeśli przed zawarciem związku małżeńskiego lub w trakcie jego trwania nie ustanowiliście rozdzielności majątkowej (intercyzy) to podział majątku po rozwodzie jest nieunikniony.
Nazywam się Adam Tocha i od klikunastu lat reprezentuję klientów w sprawach o podział majątku po rozwodzie. Prowadziłem ponad 100 postępowań o podział majątku wspólnego osiągając ponad 90% skuteczność wygranych spraw. W mojej karierze zawodowej zajmowałem się podziałami majątków od 100 tysięcy do kilkunastu milionów wartości sporu. Wiem, w jak ważnym i kluczowym momencie życia własnie teraz się znalazłeś. Pomogę Ci zabezpieczyć Twoje interesy i posiadane dobra - oraz osiągnąć satysfakcjonujacy finał sprawy.
POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZADZWOŃ : +48 58 56 229 08
Na mocy przepisów prawa polskiego, w zasadzie każdy majątek nabyty przez małżonków w trakcie trwania małżeństwa uznawany jest za majątek wspólny, chyba że strony zdecydują się na inny ustrój majątkowy (np. przez umowę intercyza). Do majątku wspólnego mogą należeć: nieruchomości (domy, mieszkania, grunty), ruchomości (samochody, meble, sprzęt elektroniczny), zyski i oszczędności (zarobki, odsetki, dywidendy), przedsiębiorstwa i udziały w spółkach, prawa majątkowe (prawa autorskie, patenty, znaki towarowe), inwestycje (akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne), zabezpieczenia finansowe (polisy na życie z opcją oszczędzania, plany emerytalne). Do majątku wspólnego zaliczane są także długi, kredyty i pożyczki zaciągnięte w trakcie trwania małżeństwa, na cele związane z utrzymaniem rodziny lub majątkiem wspólnym.
Istnieją dwie drogi podziału majątku po rozwodzie: podział na drodze sądowej i polubowny. Pierwszy z nich jest procedurą dłuższą i zwykle bardziej kosztowną, ale często nieuniknioną, gdy strony nie mogą dojść do porozumienia. Pozasądowy podział (polubowny) to z kolei opcja dla osób, które potrafią się dogadać i chcą uniknąć dodatkowych kosztów oraz czasu. Wybór metody zależy od konkretnej sytuacji i poziomu zrozumienia między stronami. Jednocześnie, aby jak najlepiej zabezpieczyć własne interesy, każdorazowo, warto cały proces podziału majątku przeprowadzić wraz z prawnikiem, zwłaszcza gdy druga strona decyduje się na właśnie takie rozwiązanie.
POTRZEBUJESZ POMOCY?
ZADZWOŃ : +48 58 56 229 08
Zatrudnienie prawnika należy traktować jak inwestycję. Prawnik zorganizuje cały proces i pomoże uniknąć błędów, które mogą mieć negatywne konsekwencje finansowe. W naszej kancelarii oferujemy klientom dwie odrębne formy rozliczenia – wynagrodzenie stałe lub model tzw. success fee. W modelu efektywnym premia adwokata uzależniona jest od wygrania sprawy i wartości uzyskanego majątku. Prawnik więc dzieli z klientem ryzyko i sukces, a jest to najlepszym gwarantem całkowitego oddania sprawie i jej korzystnemu finałowi.
Zadania prawnika w procesie podziału majątku są różnorodne. Na początku przeprowadza on analizę sytuacji, aby zrozumieć kontekst i specyfikę majątku. Analizuje składowe majątku wspólnego i osobistego, aktywa oraz zadłużenie. Następnie doradza najlepsza opcję metody podziału i przystępuje do negocjacji z drugą stroną. W przypadku podziału sądowego, prawnik przygotowuje niezbędne dokumenty i reprezentuje klienta na każdym etapie procesu, a także egzekucji wyroku.
Nie zostawiaj nic przypadkowi, zabezpiecz w pełni swoje interesy. Posiadam 20 letnie doświadczenie w sprawach o podział majątku oraz praktyczną wiedz poprata setkami wygranych spraw, która pomoże Ci w osiągnięciu korzystnego rozstrzygnięcia Twojej sprawy.
POTRZEBUJESZ POMOCY?
ADWOKAT ADAM TOCHA
ZADZWOŃ : +48 58 56 229 08
|